Nyugat-Németország gazdasága

írta: Dr. Szanyi Jenő

Az 1965-ben kiadott német gazdaságról szóló iromány, 303 oldalban mutatja be nekünk az akkori német gazdasági berendezkedést. A könyv írója, Dr. Szanyi Jenő egyébként magyar közgazdász, egyetemi tanár, a közgazdaság-tudományok doktora volt. Mindezek által példásabb művei gazdasági témákban szerepelnek többek között. Az iratban betekintést nyerhetünk az NSZK államjogi berendezkedésébe, a Nyugat-Németország gazdaságföldrajzába, és a II. Világháború utáni gazdasági helyzetbe.

Az NSZK államjogi berendezkedése, Nyugat-Németország gazdaságföldrajza, A gazdasági potenciál a második világháború után

Mint egy remek középiskolás tankönyv, csak kicsit mégis részletesebb. A fejezetek külön kiemelik azokat a fontosabb lépéseket, melyek a gazdaságra gyakorolt legnagyobb hatásokkal bírtak. Ilyenek például a szövetségi állam felépítése, a földrajzi terjeszkedés, és ásványi anyagok, illetve a II. Világháború utáni német helyzet.

Tartalmilag minden megvalósult a könyvben, ami a témát illeti

Dr. Szanyi Jenő tudta a dolgát, nem is kétség, hogy mekkora szaktudással bírt. Ha valaki történelem zseninek készül biztosan talál hozzá nála irományokat. A könyv egyébként az író nézőpontjából vizsgálja meg a fejezetcímeken belüli témákat- ezzel is bemutatva saját szaktudását.

A német cégalapításhoz meríthetünk a történelemből

Vannak élethelyzetek, amikor nem árt egy kis általános tudás. Nyilvánvalóan ez nem az a könyv, ahol csak is kizárólag általánosságokat tudhatunk meg a német gazdaságról. Egy német cégalapításra hatással vannak ugyanúgy az adott ország körülményei, teljesen mindegy milyen szempontokból vizsgáljuk meg. Ez a felkészültség egyébként képet adhat arról is, hogy mikor ne essünk kétségbe a cégünkkel kapcsolatban, hiszen a gazdasági helyzet akkor is hatással lesz rá, ha éppen nem szeretnénk…

Szólj hozzá!